VIRTUÁLNA PREHLIADKA +420 235 301 321 Servis
czech arrow

Inštalácie PAWLICA pre veľké podniky a rodinné farmy


Nový špičkový stroj GEBR.RUBERG RVS 60 s automatickým dávkovaním vstupného materiálu do predsadenia vyrieši výkonnostné problémy rodinnej farmy v Bohdalici a urýchli celý proces príjmu a pozberovej úpravy pri hlavnej žatve.

Aj malý zákazník je pre nás veľkým partnerom

Oslovil nás majiteľ malej rodinnej farmy pán Martin Kopřiva. Jeho rodinná farma sa nachádza v obci Bohdalice v okrese Vyškov, ktorá hospodári na ploche približne 450 ha. So svojou rodinou sa venuje rastlinnej prvovýrobe, pestuje najmä potravinársku pšenicu, sladovnícky jačmeň a repku olejnú.

V roku 2014 pán Kopřiva zrekonštruoval existujúcu pozberovú linku v hale s dopravníkmi a čističkou, ktorá už nezabezpečovala potrebný výkon a brzdila celý proces príjmu a pozberovej úpravy pri hlavnom zbere.

Nová čistička by bola preto na farme veľmi užitočná!

Na modernizáciu a zvýšenie čistiaceho výkonu náš projektový inžinier navrhol špičkovú čističku GEBR.RUBERG RVS 60 s automatickým dávkovaním vstupného materiálu do predsietí.

Vďaka svojej robustnej konštrukcii a spoľahlivému výkonu sú tieto nemecké čističe obilia radu RVS ideálne pre pozberové linky na príjem materiálu priamo z kombajnu. Najskôr zabezpečujú predbežné čistenie vstupujúceho materiálu vzduchom a voliteľné čistenie výstupného materiálu vzduchom. Jednoduché nastavenie a fyzická kontrola prostredníctvom kontrolného okienka umožňuje obsluhe zabezpečiť najlepšiu kontrolu procesu čistenia.

Pridali sme veľkokapacitný dopravník odpadu JEMA T40 s 90° hlavou, t. j. s možnosťou "ohýbania", t. j. zmeny smeru.

Naše reťazové "farmárske" dopravníky JEMA od dánskeho výrobcu sú vhodné pre menšie podniky s prepravou materiálu v rámci pozberovej linky do 60 t/h.

Pán Kopřiva už čističku nainštaloval a koncom marca sme s materiálom vykonali skúšku. Všetko je teda pripravené na novú úrodu.

Pán Kopřiva je ďalším z mnohých malých a stredných poľnohospodárov, ktorí sa rozhodli investovať do kvalitnej nemeckej technológie, aby sa mohli spoľahnúť na rýchle a kvalitné čistenie obilia pri zbere.

Želajme mu veľa úspechov!

Tím PAWLICA

dotaz na projektového manažéra

Dajte nám vedieť...

soc soc