VIRTUÁLNA PREHLIADKA +420 235 301 321 Servis
czech arrow

Pozberová linka roku 2021


Vo štvrtok 16. septembra sme slávnostne otvorili a odovzdali novú pozberovú linku PAWLICA spoločnosti ÚSOVSKO a.s. v Olomouckom kraji.

Pri príležitosti Dňa otvorených dverí bola táto konkrétna realizácia zároveň vyhlásená za pozberovů linku roka 2021! Výstavba sa začala na prelome rokov 2021 a slávnostne bola otvorená v tento deň, teda o necelého trištvrte roka neskôr.

Celá realizácia zahŕňa výstavbu pozinkovaných amerických obilných síl BROCK série Everest, ktoré sú umiestnené v lineárnom usporiadaní pre jednoduchšiu organizáciu a obslužnosť celej linky. Linka v Úsove je vybavená bezodpadovým príjmovým košom a cestami s kapacitou 150 t/hod. v spojení s nemeckým skruberom GEBR.RUBERG. Ďalšou z dodávaných technológií je sušiaca linka, v ktorej tiež dominuje nemecká technológia - kontinuálna sušička STELA v prevedení GDB. Celá pozberová linka je riadená z centrálneho dispečingu operátora pomocou najmodernejších ovládacích prvkov, kde operátor spustí zvolený program prostredníctvom užívateľského programu pozberovej linky.  Príjem, čistenie, sušenie a ďalšie prvky pozberovej linky preto fungujú úplne automaticky. V zásade len jeden silážnik bude môcť obsluhovať pozberovú linku v hlavnej oblasti zberu.

Všetci návštevníci mohli počas dňa navštíviť celú linku v sprievode našich skúsených manažérov so sprievodcom. Veľmi sme ocenili aj osobnú návštevu zástupcov spoločností Brock a Skandia Elevator, našich partnerov v oblasti dodávok technológií.

Prajeme spoločnosti ÚSOVSKO a.s. veľa úspechov a sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tohto podniku.

Reportáž z celého slávnostného dňa zverejníme na Agroportal24.cz v najbližších dňoch a ďakujeme vám za spoluprácu.

Stiahnite si článok o stavbe tu

Tím PAWLICA

Dajte nám vedieť...

soc soc