VIRTUÁLNA PREHLIADKA +420 235 301 321 Servis
czech arrow
Príjmový kôš <br>na obilie

Príjmový kôš
na obilie

VÝKON PRÍJMU <br>40 – 150 T/H

VÝKON PRÍJMU
40 – 150 T/H

BEZZVYŠKOVÝ<br> PRÍJEM

BEZZVYŠKOVÝ
PRÍJEM

ŠETRNÁ MANIPULÁCIA<br> SO ZRNOM

ŠETRNÁ MANIPULÁCIA
SO ZRNOM

Príjmové koše PAWLICA na rýchle a bezzvyškové naskladnenie vášho obilia.

scroll
opis vybavenia vrát REFERENCIE
Príjmový kôš na obilie

RÝCHLY A ŠETRNÝ PRÍJEM OBILIA DO POZBEROVEJ LINKY

Staršie pozberové linky sa často trápia s problémom nedostatočne výkonného príjmu, čím sa spomaľuje a komplikuje žatva. S našou pomocou sa však môže príjem vašej linky niekoľkonásobne zvýšiť, a to inštaláciou nového príjmového koša. Doprava materiálu od príjmu je riešená pomocou dopravníkov SKANDIA. Výkon príjmu sa najčastejšie pohybuje medzi 40 až 250 t/h, ale môže byť aj vyšší. Na prianie zákazníka môžeme inštalovať aj dva príjmové koše do jednej pozberovej linky, každý pre iný druh materiálu. 

 • Výkon 40 – 250 t/h
 • bezzvyškový príjem
 • celooceľové vyhotovenie
 • vyberací redler s možnosťou regulácie výkonu

Príjem obilia pod strechou

Naše príjmové koše na obilie sú celooceľové so šírkou 4,40 m. Dĺžku koša je možné prispôsobiť podľa priania zákazníka. Oceľový rošt je konštruovaný tak, aby na jeho povrchu nezostávali žiadne zvyšky obilia. Výkon príjmu sa bežne pohybuje od 40 do 250 t/h, prípadne aj viac. Na dne príjmového koša je umiestnený vyberací redler, ktorého výkon je možné regulovať prostredníctvom frekvenčného meniča.

Koše väčšinou umiestňujeme v príjmovej hale, ktorá má oceľovú konštrukciu s opláštením a zastrešením z trapézových plechov. Súčasťou haly sú vráta s prejazdovou výškou až 12 m, ktoré je možné vybaviť neprievanovou rolovacou plachtou. Je tu tiež možnosť inštalácie sekvenčných lamelových vrát Hörmann. V hale môžu byť umiestnené tiež expedičné zásobníky, a môže tak slúžiť na expedíciu tovaru.

Odoslať dotaz

opis

Do príjmovej haly je možné nainštalovať nemecké plachtové rolovacie vráta typu BIG RIB. Vráta dodávame primárne v rozmeroch 4,5 m (šírka) a 9,0 m (výška) alebo 4,0 m (šírka) a 4,5 m (výška). Možnosťou je tiež verzia s rozmermi na mieru, napr. s výškou až 12 m. Oceľové prvky vrát sú v žiarovo zinkovanom vyhotovení. Životnosť plachty je 25 rokov. 

Plachtové vráta sa vedú vo vodiacich lištách so šírkou 13,5 cm, ktoré sú vybavené kefkami pre plynulý a tichý chod. Kefky ďalej tesnia oddeľovaný priestor od atmosférických zrážok a vetra. Konštrukčné prvky sú masívnejšie než pri predchádzajúcich modeloch vrát. Vlastná konštrukcia a motorizácia vrát je natoľko zosilnená, že nie je potrebná žiadna meteostanica či dažďový senzor. Vráta sa neotvárajú ani v silnom vetre a sú schopné odolať nárazovému vetru až 125 km/h. Horný hriadeľ vrát spolu so silným motorom sú vybavené masívnym oceľovým boxom/strieškou. Konštrukcia plachty je tvorená z hrubostenných rúrok, pričom samotná plachta je 550 g/m2 s PES mriežkou a nástrekom PVC.  Plachtu je možné objednať v piatich farebných variantoch, má 60 % priepustnosť svetla a je UV stabilná. 

Možnosti vybavenia vrát BIG RIB

 • otváranie pomocou diaľkového ovládača
 • optická závora na zastavenie vrát v prípade nežiaduceho predmetu v smere ich uzavretia
 • možnosť potlače plachty logom zákazníka
 • zúžené vodiace prvky
 • bezpečnostné šrafovanie
 • bezpečnostný kľúčový vypínač
 • zaisťujeme dodávku a montáž vrát na kľúč

Referencie

Kontaktný formulár

Dajte nám vedieť...

soc soc