VIRTUÁLNA PREHLIADKA +420 235 301 321 Servis
czech arrow
Mobilná sušička obilia <br>STELA UNIVERSAL

Mobilná sušička obilia
STELA UNIVERSAL

SUŠENIE <br>ZRNOVÍN

SUŠENIE
ZRNOVÍN

JEDNODUCHÁ<br> INŠTALÁCIA

JEDNODUCHÁ
INŠTALÁCIA

MOBILNÝ<br> STROJ

MOBILNÝ
STROJ

Mobilné sušičky obilia STELA UNIVERSAL je možné veľmi ľahko inštalovať na akejkoľvek farme.
Okrem zrnovín sú vhodné tiež na sušenie drobných semien.

scroll
opis Galéria Reference
sušička obilia STELA UNIVERSAL

MOBILNÉ SUŠIARNE VHODNÉ NA OBILIE A INÉ ZRNOVINY

Kontinuálny proces sušenia obilia je výhodný pri malých odsuškoch materiálu. Mobilnosť pri týchto sušičkách znamená predovšetkým rýchlu inštaláciu hotového, v továrni odskúšaného stroja a možnosť jeho premiestňovania do rôznych lokalít. Typový rad STELA UNIVERSAL ponúka kompletne vybavené sušičky, namontované na podvozok vrátane rozvádzača. Majú vlastnú príjmovú násypku na plnenie nakladačom a odsun na valník z výšky 10 m. Sušičky sú určené na sušenie repky, obilia či kukurice, pričom môžu sušiť kontinuálne aj dávkovo. Sušička UNIVERSAL sa často aplikuje ako hotový stroj žeriavom do vnútra pozberovej linky a podvozok sa vráti do výrobného závodu. Ponúka sa vo výkonoch 12, 18 a 25 t/h.

  • ľahká integrácia do pozberovej linky bez nutnosti stavebného povolenia
  • možná zmena umiestnenia
  • životnosť vyše 30 rokov
  • rýchla inštalácia
  • integrovaný plniaci a vyberací dopravník
  • sušenie obilia aj iných komodít

Sušička s dávkovou alebo kontinuálnou prevádzkou

Naplnenie sušičky zrnom cez príjmovú násypku je možné vykonať buď čelným nakladačom, alebo dopravníkom. Po naplnení sa naprogramuje buď dávková, alebo kontinuálna prevádzka. Pri dávkovom sušení zrno cirkuluje v sušičke po určený čas a potom sa vypustí. Pri kontinuálnom sušení prechádza zrno šachtou priebežne a jeho vlhkosť je regulovaná rýchlosťou prechodu. Doplňovanie aj odsypávanie zrna sa riadi programátorom, ktorý pomocou pneumaticky ovládaných posúvačov púšťa do dopravníka čerstvé alebo usušené zrno.

Sušička pracuje v podtlaku, horúci vzduch sa nasáva z ohrievača cez vežu do odťahovej komory. Chladiaci vzduch sa po prechode pásmom primiešava k vzduchu sušiacemu. Mobilné sušičky UNIVERSAL sú štandardne vybavené obmedzovačom prašnosti a klapkami sekundárneho vzduchu na sušenie drobných semien.

Odoslať dotaz

Opis

Kompaktná sušiaca veža sušiarne STELA UNIVERSAL je naspodku vybavená výpadovou vaňou, nad ktorou je pneumaticky ovládané vyprázdňovacie zariadenie a elementy veže. Z nich je jeden chladiaci a zvyšné sú sušiace. Plniaci zásobník sušičky je upravený na prechod dopravníka. Plnenie a vyprázdňovanie je zaistené pomocou redlerov a elevátorov. Z prednej strany je kónická komora horúceho vzduchu s ohrievačom, z druhej strany kónická komora odpadového vzduchu s ventilátorom. Sušička má kompletne namontovanú elektroinštaláciu s ovládacím rozvádzačom, takisto ako horák a regulačné prvky.  Sušička UNIVERSAL je pomocou kĺbov spojená s vedľa stojacim podvozkom, do ktorého je možné celú vežu s pomocou hydraulických piestov sklopiť a potom ju prepravovať.

Výkonová tabuľka sušičiek STELA UNIVERSAL

Typ sušiarne Jednotky Výkonosť Pri sušení Plodiny
UNIVERSAL 12 t.h-1 12 z 19% na 15% obiloviny
UNIVERSAL 18 t.h-1 18 z 19% na 15% obiloviny
UNIVERSAL  25 t.h-1 25 z 19% na 15% obiloviny

Galéria

Reference

Kontaktný formulár

Sledujte nás - Facebook

Dajte nám vedieť...

soc soc